foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

3 évig az ország I. osztályú egyesülete 2013-2015

Az ország egyik legnagyobb darts egyesülete

Férfi és női csapataink meghatározóak az országban

7 éve utánpótlás képző egyesület

Csatlakozz hozzánk, és legyél TE az új BDSE Csillag!

Következő események

Nincsenek események

Ranglisták - 2018

 Magyar Darts Liga - Délkelet-magyarország

Magyar Darts Liga

Rajt:
2018. február 2.
Várható frissítés:
2018. február 3.


Steel Egyéni Nemzeti Bajnokság 

Steel Felnőtt Egyéni Nemzeti Bajnokság

Rajt:
2018. február 10.
Várható frissítés:
2018. február 12.


 Steel Egyéni Nemzeti Bajnokság 

Steel Utánpótlás Nemzeti Bajnokság

Rajt:
2018. február 17.
Várható frissítés:
2018. február 19.


CSAKK Open 2018

Frissítve:
2018. január 25.
Várható frissítés:
2018. február 1.


 

V. BDSE Open

Frissítve:
2018. január 25.
Várható frissítés:
2018. február 24.


Csíki Sör Kupa

Frissítve:
2018. február 4.
Várható frissítés:
2018. március 31.

Folytatódik sorozatunk egy újabb játékosunkkal. Az előző részekben picit jobban megismerhettük Komlódi Pétert és Góbi Istvánt, ezúttal Fehér Richárd mutatkozik be pár sorban. Ricsi a 2016-os évben az elkezdett darts pályafutását Békéscsabára igazolva folytatta. Lendületes, szorgalmas és alázatos e sportággal kapcsolatban. Tanulmányai mellett több versenyen is részt tud venni, a régióban ahol elindul, számolni kell vele. következzen hát a vele készült interjú.

Fehér Ricsi eddigi BDSÉ-nél töltött ideje alatt elért eredményeiről az adatlapján olvashattok.

Miért a darts sportágat választottad?

Érdekes történet az enyém. A szegedi orvosi egyetemre jártam, és a szabadidőmet szerettem volna hasznosan eltölteni. Kinéztem magamnak a ping-pongot. Láttam a honlapukon, hogy edzést tartanak a meghirdetett időpontban, elmentem, de a terem zárva volt. Szomorú voltam, de úgy gondoltam, ha már kibuszoztam a város másik oldalára, akkor bemegyek a város egyik (szerintem a legjobb) pékségébe, és megveszem a reggelimet. A pékség melletti buszmegállóban láttam, hogy még 20 perc van a busz indulásáig. Átmentem a szemközti presszóba, hogy igyak egy kávét. Ott láttam, hogy a belső teremben dartsoznak a srácok. Megtetszett. Másnap már hívtam telefonon Szabó Attilát (Partiscum DC), hogy szeretnék én is dartsozni. A következő héten már a dobóvonal (oche) mögé álltam.

Esetleg sportolsz még mellette mást is?

Sajnos nem.

Mivel foglalkozol a magánéletben?

Inkább kivel/kikkel? Igyekszem jó orvos lenni.

Milyen céljaid vannak a dartsban rövid, közép és hosszú távon?

Rövidtávon: szeretnék olyan átlagot dobni versenyen, mint otthon, edzésesen. Középtávú célom: igafordulót nyerni. Hosszútávú cél: a nemzeti bajnokság 16-os főtábláján való szereplés.

Szerinted miért szép sport a darts?

Nagyon kellemes kikapcsolódás. Koncentrációt igényel. Fejleszti az ügyességet. Megtornáztatja az agyunkat a számolás miatt. Leggyakrabban a 4 alapműveletből az összeadást-és a szorzást használjuk. Ritka az az ember, aki úgy megy be a boltba, hogy minden megvásárolni való tételt kivonna a nála lévő összegből. Inkább összeadja/összeadjuk. Darts-ban a kivonásnak nagy jelentősége van. Kapcsolatteremtő/kapcsolatépítő sport. Sikerült sok barátot szerezni.

Szerinted mi a Békéscsabai DSE erőssége és miben fejlődhet tovább?

Erőssége a nagy létszámú egyesület. Továbbá az utánpótlás nevelés példaértékű. Az edzések színvonalasak (ezt hallomásból tudom, mert nem vagyok békéscsabai, így nem tudok részt venni az edzéseken). CSAKK open rendezése nagyon jó ötlet, mert egymás között van lehetőség a versenykörülmények gyakorlásához. Fejlődés: a nagy létszámú klub ellenére a ligafordulókon/nemzeti-és nyílt versenyeken alacsony létszámmal jelenünk meg.

Miért jó BDSE játékosnak lenni, ha jó egyáltalán?

Nagyon értékes emberek tagjai az egyesületnek.

Hogyan készülsz fel egy versenyre, teszel-e különbséget a különböző versenyekre való felkészülések között (Magyar Darts Liga, nemzeti, nyílt versenyek, stb…)?

Változatosan készülök. Nincs kimondott edzéstervem. Igyekszem a szektorbiztosságot elérni. Próbálom a nagy értékű szektorokat erőltetni. Nem szabad elfelejteni, hogy nem csak a 20as szektor létezik a darts-ban. Ugyanúgy szükség van minden számra, ugyanis duplára való kerekítés során egy elhibázott szektoron a mérkőzés múlhat.

 A kiszállókat gyakorlom előszeretettel, kombinálva, több lehetőséget gyakorolva. Pl. 66 pontom van első alkalommal T10, D18 majd BULL, D8 végül T14, D12. Igazából 1 kiszálló elegendő, de szeretek változatosan játszani.

A dartson túl milyen hobbid van?

Szeretek a kertben tevékenykedni. Krimiket olvasni, zenét hallgatni és horgászni.

Mit kaptál a dartstól eddig?

Megtanultam veszíteni. Természetesen én sem szeretek vesztesként távozni a táblától, de őszintén tudok gratulálni a győztesnek.

Ki(k) az(ok) a játékos(ok), akik ellen szeretsz - vagy éppen nehezen tudsz – játszani?

Szerintem a legjobb olyan emberrel játszani, aki nagyon hasonló ütemben dob, valamint egy kicsit erősebb játékos. Ebből következik, hogy a lassú játékosok ellen kevésbé szeretek játszani. Még azok ellen nem szívesen játszok, akik „megmondó kapitányként” végig kommentálják a meccset, és minden dobást megmagyarázva játszanak.   

Mit gondolsz, mi lehet a csúcs, amit elérhetsz?

Ligafordulón győzni. Döntőt már több alkalommal játszottam, de nincs még meg bennem az, ami egy győzelemhez kell. Ki kell zárni a külvilágot és csak a meccsre koncentrálni. A döntőig hosszú az út, sok meccset játszik az ember, én úgy érzem, hogy a „nagy dobásaim” kifogynak a nyilaimból a döntőre.  

Hogyan kell elképzelni az edzésedet?

Mint korábban írtam, nincs kimondott edzéstervem. Odaállok, és dobok. Most már egyedül edzek, ez gyakran monoton és egy kicsit unalmas. Egy jó edzőtárs nagyon sokat számít. Ha van kivel gyakorolni, akkor változatosabb a játék, lehet beszélgetni közben, tanácsot adni.  Szinte repül az idő, jól érzi magát az ember. A játék/edzés üteme olyan lesz, mint egy éles meccsen.  Még Szegeden sokat edzettem Dokival, Furák Robival, Egedi Zolival, de valójában felsorolhatnám az összes szegedi darts játékost. 

Mi az erősséged és a fejlesztendőd?

Talán erősségem a számolás és a kiszálló táblám. Természetesen van még rajta csiszolnivaló, de jó úton vagyok.

Eddigi pályafutásod alatt melyik meccsedre emlékszel vissza a legszívesebben és miért?

Több meccs emlékezetes számomra. Nem csak azok, ahol én nyertem, sokszor tanulságosabbak az elbukott mérkőzések. Szívesen emlékszek vissza Bezzeg Nándi, Rucska Józsi elleni meccseimre. Természetesen nem kérdés, hogy ezeknek a meccseknek mi lett a végeredményük. Jó nézni a játékukat, hogy milyen lazán dobnak kimagasló átlagot.

Komlódi Petya, Bereczki Csabi, Sztraczinszki Zoli ellen voltak emlékezetes vereségeim. Zsinórban kaptam ki 4:3-ra. Egyszerűen képtelen voltam a döntő legben kidobni a duplát. Az igazán jó játékos, aki a végsőkig harcol.

Kaptam ki 3:0 előnyről 3:4-re, de nyertem már nyílt versenyt 1:5 hátrányból 6:5-re. Minden meccs emlékezetes, amin nem kell gondolkozni, és máris el tudom mesélni.   

Mi a kedvenc edzésmódszered?

A sok edzés.

Mit gondolsz, mi a dartsos legnagyobb ellensége és miért?

Egyik az idő. Sokszor nem marad idő az edzésre.

Nekem a másik az izgalom. A döntő pillanatban, amikor éles a helyzet, gyakran hibázok. Ez az én igazi ellenségem.

Nem tudom, hogy vagytok vele, de éles helyzetben nagyon szűk tud lenni a dupla szektor és vastag a drót.