foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

3 évig az ország I. osztályú egyesülete 2013-2015

Az ország egyik legnagyobb darts egyesülete

Férfi és női csapataink meghatározóak az országban

7 éve utánpótlás képző egyesület

Csatlakozz hozzánk, és legyél TE az új BDSE Csillag!

Következő események

Nincsenek események

Ranglisták - 2018

 Magyar Darts Liga - Délkelet-magyarország

Magyar Darts Liga

Rajt:
2018. február 2.
Várható frissítés:
2018. február 3.


Steel Egyéni Nemzeti Bajnokság 

Steel Felnőtt Egyéni Nemzeti Bajnokság

Rajt:
2018. február 10.
Várható frissítés:
2018. február 12.


 Steel Egyéni Nemzeti Bajnokság 

Steel Utánpótlás Nemzeti Bajnokság

Rajt:
2018. február 17.
Várható frissítés:
2018. február 19.


CSAKK Open 2018

Frissítve:
2018. január 25.
Várható frissítés:
2018. február 1.


 

V. BDSE Open

Frissítve:
2018. január 25.
Várható frissítés:
2018. február 24.


Csíki Sör Kupa

Frissítve:
2018. február 4.
Várható frissítés:
2018. március 31.

Néha lemaradunk kicsit, néha pedig vezetünk - közhelyes a dartsban. Ellenben mindkét szituációnak megvan a maga pszichológiája. Általában ugye (ugye?) a jobb játékos vezet. Ez tény.A legtöbb esetben, amikor a játékosok elérnek bizonyos pontig, a gyengébb játékos egyszer csak beletörődik a vereségbe. A partinak pedig itt van vége. Egyszerűen megállapítani, hogy ki van hátrányban, csupán a viselkedésről. Az ilyen játékos lógatja a fejét, görnyedten járkál, csóválja a fejét és gyakran magában zsörtölődik. Így viszont csak egy mentálisan gyenge ember játszik.

Nagyon fontos odafigyelni arra egy ilyen kedvezőtlen állásnál, hogy milyen a tekintetünk, a viselkedésünk. "Ha úgy nézel ki, mint egy vesztes, akkor az is leszel." Az ellenfél, pláne ha vezet, pont ezt várja. Szóval húzzuk ki magunkat, emeljük fel a fejünket és magabiztosan lépjünk a dobóvonalhoz. Ne törődjünk az aktuális állással. Úgy játsszunk, mint egy bajnok, függetlenül mindentől. Ha így teszünk, ezt az ellenfél is látni fogja és (amennyiben mentálisan kicsit gyengébb) elkezd töprengeni azon, hogy mitől vagyunk ilyen magabiztosak, amikor nem is mi vezetünk? És ezzel tálcán kínálja fel a lehetőséget. Ha arra tudjuk kényszeríteni az ellenfelünket, hogy kicsit többet járjon az agya, mint kéne, könnyen kibillenhet az egyensúlyából. Nem árt odafigyelni tehát a viselkedésünkre a meccsek alatt. Sokat segíthet a nehéz pillanatokban.

Természetesen ezt is gyakorolni kell. Kérjük meg egy barátunkat, hogy figyeljen játék közben minket és utána mondja el, hogy mit tapasztalt, hogyan viselkedtünk. A későbbiekben már mi is felismerjük, hogy a különböző viselkedésformáknak milyen hatásai vannak és képesek leszünk tudatosan használni őket.

forrás: ismeretlen