Csíki Sör Kupa

Frissítve:
2018. február 4.
2018. március 31.

Egy sportegyesület életében a legjelentősebb pillanatok a kitűzött célok elérése, és azok a törekvések, amiket azok érdekében tesznek a játékosok, hogy célba érjenek. Ezek az eredmények legyenek akár egyesület, akár egyéni szintű, mindben van egy közös dolog: bármit is érünk el, büszkén tekinthetünk vissza rá, tanulhatunk belőle. Legtöbb esetben elmondhatjuk, hogy mindent megtettünk a kitűzött cél elérése érdekében, kihoztuk belőle a maximumot. De mindez mire lenne jó, ha a jövő generációjának nem őriznénk meg a legszebb pillanatokat? A most már Békéscsabai Darts Sportegyesület megtartotta szokásos, éves évzáró ünnepségét.

Filyó Tibor, a klub elnöke, a tőle megszokott módon, idén sem fogta rövidre, bő 2 órán keresztül értékelte, és tekintett vissza a 2014/15-ös versenyévadra. Volt is miről beszélni, hiszen minden eddiginél több játékos indult el ebben a szezonban nemzeti bajnokságon, értek el nagyszerű sikereket Magyar Darts Liga sorozatokban, a női csapatunk Magyar Kupán és Nemzeti Bajnokságban egyesületi történelmet írt és utánpótlás téren sem volt a gárda ilyen sikeres még, és még sorolhatnánk. De ezt most nem tesszük, hiszen egy több mint 50 oldalas füzet keretein belül minden részletes eredményt elolvashatnak az érdeklődők, amit hamarosan a letöltések menüpontból lesz letölthető.

A rendezvényen - már hagyományosan - átadták az év férfi, női és legeredményesebb utánpótlás Szünet DC játékos címet valamint a legjobb 2014/15-ös új belépője díjat.

Az év férfi Szünet DC játékosa:

Komlódi Péter

Péter ez évben eddigi pályafutásának legeredményesebb évét tudhatja a háta mögött. 38 versenyen tudott elindulni, és ebből csak 9 versenyen nem ért el dobogós helyet. Meghatározó tagja volt az I. osztályú csapatnak. Kiemelkedő eredménye a Magyar Darts Liga Délkelet-magyarországi régiójában elért összetett 2. helyezése.

Az év női Szünet DC játékosa:

Ölei Annamária

A Steel Egyéni Nemzeti Bajnokságon 9. helyen zárt az országban, és elmondhatja magáról, hogy ebben a versenyszezonban a legtöbb versenyen indult a Szünet DC játékosai közül. Egy évben 55 verseny, nem kis teljesítmény, amiben nincsenek benne a csapatbajnokság versenyei. Azok a csapatbajnokságok, ahol húzóemberként számíthattak rá a csapattársak, és Magyar Kupa 2. és Magyar Nemzeti Csapatbajnokság 3. helyén végeztek. Egyetlen női játékosként döntőzni is tudott egy békéscsabai Magyar Darts Liga fordulóban a férfiak mezőnyében.

Az év legeredményesebb utánpótlás Szünet DC játékos:

Pitner Zsolt

Zsolt példaképe lehet az egyesület leendő utánpótlás játékosainak, hiszen tudatos munkával 1 év alatt a klub egyik meghatározó játékosa lett. A korosztályos nemzeti bajnokságon az élmezőnyhöz tartozott, a felnőttek mezőnyében több alkalommal a 17. helyig jutott és lett a felnőttek között az ország 3. legeredményesebb utánpótlás játékosa. Egyesületi rangsorban a 3. legjobb Szünet DC játékos helyen végzett.

Az év legjobb új belépője:

Szabó Attila

Attila már évtizedekkel ezelőtt eldobta első nyilát, azonban majdnem 10 év kihagyás után tért vissza, és tisztelte meg játékával és tagságával egyesületünket. Ebben az évben – Góbi Istvánnal azonos eredményt elérve – az ország 24. legjobb dartsosa lett 220 játékos közül. az év folyamán sikerült legyőznie Magyarország mindenidők legeredményesebb dartsosát, Bezzeg Nándort. Jeles tagjává nőtte ki magát az I. osztályú csapatban is, és a nyílt versenysorozatunkat a Break Cup of Darts 2015-öt is megnyerte. Az egyesületi rangsor 5. helyén zárt.

Az évzáró rendezvényt közös vacsorával és egy „örömdarts” játékkal zárták a megjelentek, mely eseményről a Csaba TV munkatársai rövid összefoglalót készített: