Frissítve:
2018. február 4.
2018. március 31.

2016. október 29. – Nyílt verseny - Gyula

2016. október 29-én megtartotta első nyílt darts versenyét a Gyulai Lila Oroszlán Szabadidő és Sport Egyesület. Kertes István, az egyesület elnöke köszöntötte a kilenc nevezőt. Nevezni előzetesen a verseny facebook eseményénél és a helyszínen lehetett. Előzetesen több nevezőre számítottak, így viszont „családias” körben került megrendezésre a verseny. Kertes István felkérte a Békéscsabai Darts Sportegyesület képviseletében Szabó Istvánt, hogy segítsen a lebonyolításban.

Az Open egyenes kiesési rendszerben zajlott le. Három nyert legig játszottak a srácok, a bronzmérkőzés és a döntő négy nyert legig tartott. A páratlan létszám miatt, volt egy előnyerő, aki egy előzetes mérkőzés győztesével került össze. Ezt a mérkőzést Nagy Miklós és Tóbiás Tibor vívta, amit Nagy Miklós nyert meg 3:0-ra. Nyéki István így ellenfeléül kapta Miklóst. Kettejük párharca egy nagyon izgalmas mérkőzést hozott, amit Miklós szintén megnyert 3:1 arányban. Szabó Péter és Regős Csaba összecsapása is ugyanilyen arányban végződött, Csaba nyert 3:1-re. Gajdács Ferenc, Nagy Ádámmal került össze, amit Ádám egy sima 3:0-ra nyerte meg. A negyeddöntő utolsó mérkőzését Kincses Zoltán és Szabó István játszotta. A verseny egyedüli igazolt játékosa, István 0:1-es állásról fordította meg a meccset 3:1-re és nyerte meg a mérkőzést, ahol a két játékos 50-es átlag felett zárt.

Kialakultak az elődöntő párosításai, amiket Nagy Miklós – Regős Csaba és Nagy Ádám – Szabó István játszottak. A verseny talán legizgalmasabb meccsét játszotta Miklós és a Csaba. Miklós 2:0-ra vezetett, amikor már csak 1 legre volt a döntőbe jutástól. Ekkor viszont Csaba előhúzott 3 olyan leget, amivel megfordította az elődöntőt és megnyerte 3:2-re. A másik ágon István végig kezében tartotta a mérkőzést, gyorsan 2 nyert leg előnyre tett szert, amire Ádám csak egyel tudott válaszolni, végül egy 59-es kiszállóval döntőbe jutott a BDSE játékosa, így élete első darts verseny döntőjébe jutott be.

A bronz csatában egy igazi családi párbajra került sor. A Nagy testvérek nagyon izgalmas mérkőzést tudhattak maguk mögött. Ádám elvette Miklós kezdését, majd hozta a sajátját, így 2:0-ra elhúzott, de Miklós ezt nem hagyta és visszavette az elvesztett kezdését és hozta a sajátját, amivel 2:2 lett az állás. Ezután mind a ketten bezsebelték a saját kezdésüket, amivel 3:3 lett az állás. A mindent eldöntő leg kezdését bullra dobással döntötték el, amit Ádám nyert, ezzel nyerve egy kis előnyt. A srácok dobták fej-fej mellett a tömeget, majd Miklós egy nagyobb dobással egy kis előnyre tett szert és nem is hagyta, hogy kicsússzon a kezéből az, így hátsó pályán megnyerte a harmadik helyért folyó küzdelmet 4:3-ra és élete első darts helyezését érte el.

A döntőben két magabiztos játékos jutott Csaba és István személyében. A mérkőzés egy oda-vissza breakkel indult majd mind a ketten hozták a sajátjukat, így lett 2:2 az állás. Az ötödik legben szépen dobták a tömeges a játékosok, István két nagyobb dobással előnyre tett szert, amivel kiszállóra került. Csaba is visszahozta az esélyeit, és ő is kiszállón volt. István 40, Csaba 114. Nem sikerült a 40-es kiszállót hoznia a BDSE játékosának, és ekkor Csaba megdobta a verseny legnagyobb kiszállóját, 20 T18 D20. Az állás 3:2-ra módosult Csaba javára. A hatodik leget István kezdte, amiben a szintén jöttek a nagy tömegek, így 20 nyíl után kiszállón voltak a versenyzők. A kiszálló párbajból Csaba jött ki jobban, így 4:2 arányban megnyerte az első Lila Oroszlán Open-t, Istvánnak pedig a második hely maradt. A döntő hozta a verseny legmagasabb átlagait is, Csaba 53-as, míg István 56-os átlagot dobott a döntő hat legje alatt.

A négy órás verseny nagyon izgalmas mérkőzésekkel telt el, mindenki jól érezte magát, és több kedvet kapott a dartsozáshoz. Az egyesület vezetői, Papp István és Kertes István egy nagyon hangulatos otthont tudott biztosítani a versenyhez.